Όταν ο Kobe Bryant επισκέφθηκε το Μαρανέλο
Men + Speed![](https://www.newsauto.gr/wp-content/uploads/2016/07/Ferrari-Kobe-Bryant-1-550x275.jpg)
Όταν ο Kobe Bryant επισκέφθηκε το Μαρανέλο
Men + SpeedΈνας θρύλος του ΝΒΑ βρέθηκε στην έδρα μίας θρυλικής μάρκας. Λίγους μήνες μετά την απόσυρση από τα παρκέ, ο Kobe Bryant ταξίδεψε μέχρι το Μαρανέλο για να επισκεφθεί το «σπίτι» της Ferrari. Ο 38χρονος Αμερικανός δοκίμασε στο Φιοράνο την εξωτική F12tdf των 780 ίππων, η οποία χρειάζεται λιγότερο από 3 sec για το 0-100 και ξεπερνά σε τελική τα 340 km/h!
ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΥ
WHAT CAR
Παράλληλα οδήγησε στο δρόμο την GTC4Lusso, την αντικαταστάτρια της FF, η οποία φέρει τον ίδιο 6.2 V12, σε πιο… ήπια όμως έκδοση, απόδοσης 690 PS. Ο Bryant ενδιαφέρθηκε για τη διαδικασία σχεδίασης των ιταλικών supercars, τη γραμμή παραγωγής αλλά και την ιστορία της μάρκας.
Ο Kobe αγωνίστηκε στο NBA επί 20 σεζόν με την ίδια ομάδα, τους Λος Άντζελες Λέικερς. Κατέκτησε 5 τίτλους (2000,2001,2002,2009,2010) και συμμετείχε σε 18 All Star games! Με την εθνική ομάδα των ΗΠΑ κατέκτησε δύο χρυσά ολυμπιακά μετάλλια, το 2008 στο Πεκίνο και τέσσερα χρόνια αργότερα στο Λονδίνο.